مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۲۳ خرداد ۱۴۰۳ | ۰۶:۱۳ کد : ۳۲۱۳۹ اخبار
تعداد بازدید:۱۷۰
مراسم تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ساعت ۱۰ روز سه شنبه ۲۲ خرداد با حضور رییس دانشگاه، معاون تحقیقات و فناوری و روسای دانشکده ها در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار گردید.

 در ابتدای  این مراسم دکتر فرهاد پور فرضی به ارائه گزارش عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری در حوزه پژوهش و فناوری پرداختند. در این گزارش آمار طرح های پژوهشی و پایان نامه ها در سال ارزیابی 1396 تا 1402 ارائه شد. این گزارش حاکی از بهبود جایگاه پژوهشی دانشگاه در آخرین ارزشیابی وزارتی را نشان می دهد بطوریکه این وضعیت پژوهشی دانشگاه از جایگاه 40 بین کل دانشگاه های علوم پزشکی در سال 1399 به جایگاه 17 در سال 1401 و همچنین از رتبه 21 در بین دانشگاه های تیپ 2 به رتبه 5  ارتقاء یافته است.

رتبه فناوری دانشگاه نیز در مقایسه با سال 1399 که درجایگاه 11 قرار داشت به رتبه 5 در سال 1401 بهبود یافته است.

در ادامه دکتر علی محمدیان رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ضمن تشکر از تلاش های معاون تحقیقات و فناوری، پژوهشگران و فناوران دانشگاه  به ارائه راهکارهایی در بهبود و ارتقاء وضعیت پژوهشی و فناوری دانشگاه و همچنین هدایت پژوهشگران و فناوران و دانشجوبان دانشگاه به سمت علوم جدید از جمله حرکت آینده دانشگاه به سمت هوش مصنوعی و سرمایه گذاری در این حوزه پرداختند.

ایشان خاطر نشان کردند دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در مقایسه با سال های گذشته کاهش  3 درصدی را درحوزه آمار طرح های تحقیقاتی از خود نشان داده است و این در حالیست  که در این حوزه بطور میانگین شاهد کاهش  11 درصدی در کشور هستیم و از این حیث عملکرد معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه قابل قبول می باشد و با برنامه های مدون معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه شاهد رشد مثبت در این حوزه خواهیم بود.

در ادامه این مراسم از پژوهشگران و فناوران برتر دانشگاه با اهدای لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.

کلید واژه ها: دانشگاه فناوری دانشگاه دانشگاه علوم دانشگاه علوم پزشکی فناوری تحقیقات فناوری علوم علوم پزشکی پژوهشی


نظر شما :